Prosinec 2016

Rakouské lyžování

11. prosince 2016 v 16:57 | PH |  Evropa
Aktivní i pasivní relaxace u našich sousedů


První vločky už spadly i v České republice a milovníci zimních sportů zbystřili, oprášili vybavení a vyrazili na první sjízdné svahy. Pobyt na čerstvém ač trochu mrazivém vzduchu láká každoročně stovky lidí. Těm z vás, kteří touží po aktivně stráveném čase na svazích, turistice a stavění sněhuláků spojeném také s relaxací a gastronomickými zážitky doporučuji navštívit rakouská střediska. Rakousko v zimně otevírá celou řadu možností jak pro krátkodobou tak dlouhodobou návštěvu, navíc, to máme z ČR hned za rohem.

Většina Rakouských středisek je vhodných jak pro začátečníky tak pro pokročilé sportovce, celá řada přehledných tras, školy zimních sportů pro děti i dospělé a celá řada doplňkových služeb s kvalitou té nejvyšší úrovně udělá z vaší dovolené krásný zážitek, který si užijete ať už jedete v páru za romantikou, s přáteli za zábavou, nebo jako rodina, za zimními radovánkami.


Kvalitu místních podmínek podtrhuje i fakt, že se v mnoha střediscích pořádají také světové a evropské poháry v alpském lyžování a jiných zimních sportech. Ubytování naleznete v soukromých chatách a bungalovech, penzionech i celé řadě Xhvězdičkových hotelů. Rakousko je zimními středisky přímo protkáno, vybrala jsem pro Vás zatím následující lokality.

Žádanou a vyhledávanou lokalitou je Tyrolsko s metropolí Innsbruck, který je pravidelně vyhlašován nejkrásnějším městem. Je to pro nás sice maličko z ruky, ale stále pohodlně dostupné autem a vhodné pro krátkou i delší návštěvu. Celá řada zimních středisek se tu těší na vaši návštěvu doporučuji zejména Seefeld, Zeel am Ziller, a na nejpokročilejší čeká Kitzbühel. Milovníci nočního života ocení město Ischgl, kde se mimo fungování řady klubů konaly také koncerty řady hvězd světového formátu jako Robbie Williams, nebo Elton John.


Svahy tak jako i historií vás okouzlí Salcbusko a nádherné pohoří Dachstein, Mozartův Salzburg, který je místní metropolí určitě stojí za návštěvu v pauze od zimního veselí. Co se týče středisek okouzlí vás Saalbach, Kaprun nebo Flachau.


Štýrsko, které je rovněž spojeno s pohořím Dachstein se také těší oblibě sportovců všeho druhu. Z místních středisek stojí mimo jiné za zmínku například Ramsau, Schladming, nebo Kreichberg. Místní historické centrum Graz (Štýrský Hradec) je pak příjemnou zastávkou na cestě za sněhem.

Ať už jste zarytými sportovci, milovníky sněhu a všeho co s ním souvisí, nebo jako já dáte přednost teplu krbu, masážím a vaše maximum je stavění sněhuláka, budete v Rakousku tak jako tak nadšení. Místní střediska mají co nabídnout opravdu pro každého.